Komunikat MF mówi: „Od 1 lipca 2021 r. podmioty, które nie zostały zarejestrowane w Centralnym Rejestrze Podmiotów Akcyzowych (CRPA) nie będą mogły prowadzić działalności gospodarczej w zakresie wyrobów akcyzowych. Z kolei podmioty zużywające wyroby akcyzowe nieprowadzące działalności gospodarczej i niebędące osobami fizycznymi (takie jak jednostki samorządu terytorialnego, wojsko, policja, straż graniczna) nie będą mogły nabywać zwolnionych od akcyzy – ze względu na ich przeznaczenie – paliw lotniczych, paliw żeglugowych i gazu LPG”.
Tak więc wyraźnie można przeczytać, że cała procedura, która zaniepokoiła niektórych użytkowników myjni wyraźnie ich nie dotyczy.
Rejestracji muszą poddać się tylko firmy, które prowadzą obrót gazem LPG i jednocześnie, jako dodatkową działalność pod tym samym numerem NIP, prowadzą myjnię używającą na dodatek gazu LPG do technologii mycia, tj. podgrzewania wody oraz płyty stanowiskowej (zimą).

Firmy prowadzące myjnie i nie handlujące gazem, które kupują gaz LPG właśnie do celów technologicznych myjni nie muszą się martwić!