Płatność kartą bankową

Nowoczesna myjnia powinna posiadać system płatności kartami. Dla wielu klientów jest to jeden z decydujących czynników o wyborze tej, a nie innej myjni. Potwierdzają to nasze dane liczbowe – nawet 60% płatności realizowanych jest za pośrednictwem kart bankowych. Ten udział stale rośnie o ok. 2 punkty procentowe rocznie.

Cechy

 • Sposób płatności często pożądany i wybierany przez młodych, nowoczesnych klientów
 • Wydatnie odciąża obsługę myjni od sprawdzania i uzupełniania monet w rozmieniarce
 • Zmniejsza czasochłonne operacje odbioru i liczenia monet
 • 100% ochrona pozyskanych środków
 • Udostępnia środki do wykorzystania w operacjach bankowych

Płatność kartą rabatową

Płatność firmową
kartą rabatową

Zastosowane terminale płatnicze w myjniach Ekowash umożliwiają płatności nie tylko standardowymi kartami bankowymi ale również elektronicznymi, firmowymi kartami płatniczymi. Klient posługując się taką kartą może otrzymać od właściciela myjni dodatkowy rabat, który w prosty i zrozumiały dla klienta sposób pełni rolę programu lojalnościowego.

Cechy

 • Prosty i zrozumiały dla klienta sposób otrzymywania rabatów lojalnościowych
 • Narzędzie do pozyskania klientów biznesowych, którym potrzebne są faktury kosztowe – karta rabatowa sprawia, że klient jest skłonny uzyskać fakturę na większą kwotę
 • Brak prowizji bankowych od operacji tymi kartami
 • Pełne zarządzanie kartami rabatowymi poprzez internet
 • Możliwość używania kart z własnym projektem graficznym

Płatność monetami
lub żetonami

Płatność monetami w różnego rodzaju automatach jest nadal bardzo popularna więc nie może jej też zabraknąć na myjni. Oprócz monet obiegowych 1, 2 i 5 zł wrzutniki paneli stanowiskowych oraz odkurzaczy (takie same) przyjmują także żetony o wartości 5 zł. Żetony są w pewnym sensie narzędziem programu lojalnościowego gdyż inwestor może je sprzedawać po niższej cenie. Program będzie działał jednak wtedy, jeśli konkurencyjna myjnia nie będzie mieć podobnego rozwiązania.
Aby usprawnić i zabezpieczyć pobierane monety instalujemy na życzenie, właściwie w 90% myjni, odsys monet do centralnego sejfu.

Cechy

 • Tradycyjne forma, do której przyzwyczajeni są klienci ze względu na małą wartość transakcji, poczucie prywatności
 • Nie wymaga zaangażowania dodatkowej, płatnej infrastruktury technicznej i formalnoprawnej
 • Ta forma wymaga jednak czasochłonnych zabiegów związanych z wprowadzaniem utargów do płatności firmowych, w których zaopatrzenie się w liczarkę monet jest najmniejszym problemem
 • Duże operacje gotówkowe są zawsze bardziej kłopotliwe i kosztowne w obsłudze niż bezgotówkowe dla większych firm
 • Obsługa płatności monetami wymaga, z nielicznymi wyjątkami jak np. myjnia przy stacji całodobowej, zainstalowanie rozmieniarki banknotów

Płatność banknotami ale tylko przez rozmieniarkę

Płatność banknotami – ale tylko z wykorzystaniem rozmieniarki

Gotówka to także banknoty. Klienci przyzwyczajeni do gotówki często nie mają wystarczającej liczby monet żeby dokładnie umyć auto. Poza nielicznymi lokalizacjami myjni przy całodobowych stacjach czy sklepach jedynym wyjściem z tej sytuacji jest rozmieniarka banknotów na monety obiegowe. Możliwe jest także wydawanie żetonów, ale nie polecamy tego rozwiązania, gdyż klienci czują się zmuszeni do powrotu do myjni.
Rozmieniarki przyjmują banknoty 10, 20, 50 i 100 zł i wydają monety 1, 2 i 5 zł.
Oprócz funkcji podstawowych rozmieniarka jaką dostarcza Ekowash może mieć dodatkowe funkcje: sprzedaży kart rabatowych oraz przekazywanie informacji o jej stanie poprzez internet.
Rozmieniarkę montujemy w najbardziej bezpiecznym

Cechy

 • Niezbędne urządzenie do realizowania płatności gotówkowych na każdej myjni, z wyjątkiem tych położonych obok własnych placówek całodobowych
 • Redukuje ilość monet jakimi inwestor musi obracać w całej swojej działalności
 • Wymaga szczególnej opieki – systematycznego uzupełniania i kontroli monet, pobierania banknotów
 • Wymaga reakcji na sytuacje reklamacyjne, kiedy klienci posługują się zniszczonymi banknotami
Rozmieniarka standardowa
Rozmieniarka standardowa
Rozmieniarka ze sprzedażą kart rabatowych
Rozmieniarka z funkcją sprzedaży kart rabatowych
Rozmieniarka z funkcją sprzedaży kart rabatowych i wystawiania faktury
Rozmieniarka z funkcją sprzedaży kart rabatowych i wystawiania faktury uproszczonej – zobacz film

Paragony fiskalne z myjni

Jak działają systemy fiskalne w myjniach EKOWASH?

System wielokasowy NOVITUS

 1. Jeśli nie potrzebujecie państwo paragonu – nie musicie nic specjalnego robić.
 2. Paragon i tak wyświetli się zawsze po każdej płatności przez ok. 30 sekund na oddzielnym wyświetlaczu umieszczonym na panelu stanowiska myjącego lub odkurzacza i możecie nań spojrzeć.
 3. Paragon generuje się i wyświetla po ok. 7 sekundach od zakończenia płatności.
 4. Jeśli potrzebujecie paragon do rozliczeń księgowych należy przed rozpoczęciem (ważne!) płacenia zeskanować smartfonem kod QR znajdujący się przy wrzutniku monet / terminalu.
  System poprosi o podanie NIP i adresu e-mail na jaki zostanie automatycznie wysłany paragon.

  Tak wygląda ściągnięty paragon na podany NIP i adres e-mail.

 5. Przez „płatność” rozumie się wrzucanie jednej lub kilku monet do wrzutnika lub użycie karty płatniczej (bankowej lub rabatowej) w terminalu.
 6. Aby uniknąć kilkukrotnego powtarzania tych czynności warto ocenić na podstawie zabrudzenia auta i własnych doświadczeń z czasu korzystania z myjni wartość potrzebnej kwoty do zapłaty, przygotować odpowiednie monety lub wybrać na terminalu określoną kwotę i zapłacić za całe mycie od razu.
 7. Warto pamiętać, że system daje do dyspozycji maksymalnie 7 sekund między wrzuceniem kolejnych monet lub użyciem karty.
 8. Myjnie z systemem fiskalizacji Novitus nie będą już wystawiały faktur VAT „na życzenie” jak to miało miejsce przed uruchomieniem systemu i przesyłać ich e-mailem. Prowadziłoby to do podwójnej fiskalizacji takich operacji. Dlatego prosimy wszystkich zainteresowanych fiskalnym dowodem zapłaty o postępowanie wg. pkt. 5.

System jednokasowy WKF
W 3. myjniach EKOWASH na dzień publikacji tego materiału (29.07.2023) funkcjonuje system Wirtualnych Kas Fiskalnych.
Ze względu na stale trwające prace wdrożeniowe nie umożliwia on jeszcze niestety na otrzymywanie, a nawet oglądanie paragonów na jakichś wyświetlaczach, choć operacje płatnicze są fiskalizowane.
O postępach w tym zakresie poinformujemy w miarę otrzymywania informacji.